Desatero pro rodiče předškoláka

Jak připravit dobře předškoláka na první třídu?

Desatero předškoláka

Milí rodiče, máte doma předškoláka a záleží Vám na tom, aby byl dobře připravený do první třídy a zvádal školu bez velkých problémů?

Vedle doporučení z mateřské školy může pomoci i dokument pro rodiče z MŠMT - Desatero pro rodiče dětí předškolního věku, který má být pro Vás orientačním vodítkem, jaké základní dovednosti a vlastnosti by si měl Váš předškolák osvojit před vstupem do první třídy.

Nehledejte v tom žádné složitosti a náročné úkoly. Mnohdy stačí si jen uvědomit, že spousta jednoduchých domácích činností a situací v rodině pokládá základ k dobré přípravě Vaší ratolesti na školu.

Jinou možností jsou tipy z Infry s.r.o., kde se postupně představí jednotlivé oblasti desatera doplněné o tipy na konkrétní činnosti, které můžete jednoduše doma s dětmi realizovat a tím je tak přirozenou a nenásilnou formou připravovat na život.

Tipy připravil tým zkušených učitelek z mateřských škol.

ODKAZ NA DESATERO PŘEDŠKOLÁKA ZDE