Společně to dokážeme

Název projektu: Společně to dokážeme

Registračí číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0003298

Název operačního programu: Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Číslo výzvy a název výzvy: 02_16_022 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - šablony pro MŠ a ZŠ pro méně rozvinutý region v prioritní ose 3 OP

Doba realizace: leden 2017 - prosinec 2018

Anotace projektu:

Projekt je zaměřen na rozvoj osobnostně profesního rozvoje pedagogů, na společné vzdělávání dětí a usnadnění přechodu dětí z mateřské do základní školy. Cílem projektu je škole poskytnout dočasnou personální podporu prostřednictvím školního asistenta, který dopomáhá při práci pedagogovi především při činnostech dětí ohrožených školním neúspěchem. Dalším cílem projektu je podpora profesního růstu pedagogů pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného vzdělávání v oblasti čtenářské a matematické pregramotnosti, osobnostně sociálního rozvoje dvouletých dětí v MŠ. Projekt rovněž podporuje pedagogy MŠ ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí a napomáhá vzájemné výměně zkušeností mezi pedagogy z různých škol.

Projekt umožňuje také podporu pedagogů v oblasti logopedické prevence u dětí předškolního věku a posílení individualizace vzdělávání dětí v MŠ.

Projekt ve výši 484 662 Kč je spolufinancován z prostředků EU, z Evropských strukturálních a investičních fondů (ESI), operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání. Dotace škole je poskytována škole prostřednictvím MŠMT ČR.