Akce září 2023

První akcí školního roku 2023/24 bylo již tradiční "Odpoledne na dvou kolech" - akce na nádvoří a zahradě pro rodiče s dětmi z MŠ "Čtyřlístek" za účasti Městské policie Třebíč, BESIP, zástupců VZP a ESKO-T. Děti měly možnost soutěžit na jednotlivých stanovištích, a získat tak za splnění úkolu razítko do svého řidičského průkazu, za nasbíraná razítka pak obdržely i malou odměnu. Spolu se svými dětmi mohly rodiče a rodinní příslušníci ochutnat i zdravé dobroty, které připravily paní kuchařky z MŠ.

Jako součást dopoledního výchovně-vzdělávacího procesu budou v průběhu školního roku opět realizovány sportovně zaměřené aktivity, které si pro děti připravují trenéři z FOŠ Třebíč. Fotbalová škola tento měsíc proběhla na nádvoří MŠ 20.9., a to nejprve pro zájemce ze skupiny dětí střední věkové skupiny (od 8:30), následně pro starší děti - předškoláky (od 10:30).

Ve čtvrtek 21.9. se starší děti vypravily do divadla v Pasáži - představení Divadla ÚSMĚV: Kašpárek a dopravní značky aneb ČERVENÁ STÁT! ZELENÁ JEDEM! Jednu cestu měly děti v doprovodu svých učitelek jako procházku, nazpět se svezly autobusem.

Ve středu 27.9. se uskutečnilo vystoupení Pirátská show s papoušky. Manželé Netoličtí v roli piráta a pirátky představili dva ze svých papoušků Ara - modře zbarveného Aráška a červeného Šmudlu. Dozvěděli jsme se spoustu opravdových zajímavostí ze života těchto opeřenců, a děti pobavily zejména různé kousky, které papoušci dokáží - házet míček do koše pomocí svého zobáku, stejně tak penízek do kasičky, vyšroubovat šroubek, rytmicky se pohupovat a tak vlastně "tančit", zavěsit se jako netopýr hlavou dolů, a zejména zaujala jejich jízda na kole. Jednoho z nich jsme měli možnost i slyšet mluvit, kdy po zaklepání na dveře zazněl pokyn "dále".