Akce říjen 2021

V říjnu děti předškolního věku, a také dle zájmu někteří mladší, mohli využít pěkného počasí a možnosti sportování na školní zahradě a nádvoří školky, protože v  pondělí 4.10. pro ně připravili program trenéři fotbalu (Fotbalová škola).

Ve čtvrtek 7.4. za námi do MŠ zavítali dva opeření návštěvníci - papoušci v doprovodu svého majitele, který v připraveném programu se svými mazlíčky vystupoval jako pirát, děti se dozvěděly spoustu zajímavostí ze života papoušků a pobavily se u různých vtipných i obdivuhodných kousků, kterými nám tato zajímavá zvířátka předvedla, jak jsou šikovná.

Ve středu 20.10. nás čekal na nádvoří MŠ další fotbalový program, který organizoval Horácký Fotbalový Klub (opět pro všechny předškoláky).

Hned následující den měla třída hudební připraven projektový den s názvem Stavitel věží (pořádá MTU - Malá technická univerzita). Děti se dozvěděly spoustu nových informací k tématu, seznámily se s vysílačem Ještěd, velmi je bavilo společné stavění věží podle návodu z Lego Duplo stavebnice, věž stavěly společně pod vedením lektorky i z kelímků, a zkusily si i stabilitu a nosnost této stavby.