Akce prosinec 2023

V úterý 5.12. nás v jednotlivých třídách navštívil Mikuláš se svojí družinou - andělem a čerticí. O dětech věděl spoustu věcí, některým poradil, v čem by ještě do příštího roku mohly udělat pokrok, většinu dětí ale jen a jen chválil, a vše dobře dopadlo - mikulášským balíčkem obdaroval úplně všechny.

Ve středu 6.12. nás přijel pobavit svým Pirátským vystoupením pan žonglér Milan Ošmera - třídy sportovní a Rolnička se účastnily představení od 9:15, pro hudební a přírodní třídu proběhlo od 10:15.

Čtvrtek 7.12. se předškoláci ze všech tříd vypravily zdobit vánoční stromeček na Karlovo nám. (vzhledem k chladnému počasí se oproti původnímu plánu cesta tam uskutečnila jízdou autobusem, nazpět do MŠ se šlo pěšky). Ozdobené vánoční stromečky dětí z mateřských škol jsou na náměstí k vidění až do 2.1.2024.

Vánoční koncert se seniory z DS Manželů Curieových se letos v MŠ uskutečnil 12.12. Babičkám a dědečkům jsme při této příležitosti předali ve školce vytvořená přáníčka, a také dárečky, které se v rámci sbírky s pomocí vás rodičů podařilo nashromáždit. Dárků se vybralo opravdu hodně, všem, co se zapojily do sbírky děkujeme, v DS žije velký počet seniorů a věříme, že jim tyto pozornosti zpříjemní Vánoce. Vánoční písně a koledy si děti zazpívaly společně se 3 babičkami a 1 dědečekem, které na cestě k nám do školky, i při zpěvu doprovodily jejich ošetřovatelky (i hrou na hudební nástroje). Nejstarší a nejmladší generace tak společně strávila příjemné adventní dopoledne.

Slavnostní vánoční oběd na třídách proběhl v úterý 19.12. Děti si vychutnaly obalovanou rybu s vlnkami - měli možnost tak při této slavnostní příležitosti stolovat se svými učitelkami a asistentkami, popřáli jsme si vzájemně krásné svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku, a užili jsme si příjemnou atmosféru blížících se Vánoc.

Předvánoční čas nám předposlední den, tedy ve čtvrtek 21.12., zpříjemnila Vánoční pohádka - divadélko v MŠ. Pohádkou nás sice z větší části provázel čert, ale svými prapodivnými kousky a vyjadřováním většinu dětí rozesmál, a měly možnost slyšet zase jiné písničky než dosud.

Některé třídy ještě v adventním čase zvládly i návštěvu slaměného Betlému na Jejkově s plněním připravených úkolů, na program si vypravily jednotlivé třídy individuálně dle zamluvených termínů, a také v závislosti na počasí.

V adventním čase se děti snažily přinést radost i svým rodičům, kdy pod vedením třídních učitelek bylo připraveno buď tvoření, anebo i  hudební prográmky na třídách, proběhla i divadélka pro kamarády z jiných tříd, tedy přirozená spolupráce v rámci MŠ. Radost v dětských očích byla samozřejmě patrná i při nadílce v každé z našich pěti tříd, kdy Ježíšek dětem do školky nadělil nové hračky.