Akce prosinec 2021

V prosinci nastala velká očekávání, zda i letos, přes špatnou epidemiologickou situaci související s nemocností na COVID-19, zavítá k nám do MŠ Mikuláš se svojí družinou. Na děti samozřejmě nezapomněl, a přišel jim spolu s čertem a andělem zamávat před školku, kde zanechal i drobné dárky - balíčky s dobrůtkami. Tato Mikulášská nadílka se uskutečnila v pondělí 6.12.

Ve dnech 7. a 10.12. proběhla cesta na Zámek Třebíč - na Výstavu a edukační program "Betlémy včera a dnes".

Živý betlém (Vánoční zvěřinec) jsme pak měli možnost si prohlédnout, a se zvířátky se potěšit dne 14.12. Akce se konala na školní zahradě, paní Němcová za námi se svými zvířátky přijela až z Vilémova ze Zvěřince na statku. K vidění a pohlazení tu byl oslík, telátko, poník, ovce i kozy... Vše bylo doprovázeno příjemným a zajímavým povídáním, radost jsme měli i z toho, že domů nepojedou s prázdnou - zvířátka od vás dětí a rodičů dostala krásný předvánoční dárek - v zorganizované sbírce se vybralo 5 krabic potravy pro zvířata.

Ve čtvrtek 16.12. si paní učitelky v jednotlivých třídách naplánovaly a zorganizovaly vánoční oběd s dětmi. Užili jsme si slavnostní stolování, popřáli krásné Vánoce, pochutnali si nejen na tradičním pokrmu - rybě, ale i připravených dobrůtkách.

Předvánoční atmosféru si děti ve třídách užívaly nejen u zdobení perníků, tvoření různých přáníček a drobných dárků, ale i při hraní s novými hračkami, které jim i letos nadělil pod stromečky ve školce Ježíšek. Příroda nám též alespoň na pár dní dopřála zimní radovánky, a tak si děti pohrály i venku ve sněhu.