Akce prosinec 2019

Začátkem prosince proběhl ve třídě přírodní a Rolnička projekt Medové snídaně.

Mikulášská nadílka pro všechny děti se uskutečnila ve čtvrtek 5.12., i letos Mikuláš v doprovodu anděla a čerta zavítal postupně do jednotlivých tříd, kde byly děti obdarovány balíčkem a většinou i pochváleny za hezké chování, jen o některých z nich měl Mikuláš i zvěsti o nějakém tom zlobení během pobytu ve školce, a tak přidal i výzvu k polepšení, když to bylo potřeba.

Následující den, tedy 6.12., se starší děti šly podívat na divadelní představení v ZŠ - Václavské divadélko. Šikovní školáci jim zahráli pohádku O Popelce.

I v tomto školním roce se předškoláci zúčastnili programu Vánoční cesty časem na třebíčském zámku (tentokrát již 12.12.), kde se dozvěděli spoustu zajímavostí o starých lidových vánočních zvycích, vytvořili si vánoční přání, a ve skupinkách si vyzkoušeli rozmanité tématicky zaměřené aktivity.

Do MŠ i letos v předvánočním čase zavítaly babičky a dědečkové z DS (v doprovodu asistentky a pod vedením své kapelnice a úspěšné spisovatelky paní Špačkové) - vánoční koncert se seniory proběhl 16.12 v hudební třídě.

Těsně před Vánocemi, a to v pátek 20.12., k nám do MŠ přijelo ještě divadélko s názvem Divadlo úsměv L. Frištenské. Děti ze všech tříd se tak na atmosféru Vánoc mohly naladit pěknou Vánoční pohádkou.