Akce duben 2024

V pátek 5.4. navštívili předškoláci ze všech tříd ZŠ Horka Domky - zúčastnili se přímo výuky v 1. nebo 2. třídě ZŠ, a potkali se tak i s některými staršími kamarády, a hlavně - měli možnost zapojit se, a učit se spolu s dětmi ze ZŠ. Prohlédli si také prostory budovy, krátce si zasportovali v tělocvičně.

Ve čtvrtek 11.4. se v Divadle Pasáž konalo představení pro předškoláky - hudební představení "Rarášci" (edukační show - pohádka s velkoplošnými animacemi). Dětem se interaktivní moc líbilo - dozvěděly se, jak to chodí ve včelím úlu, kolik je měsíců a ročních období, že ranní vstávání má svá pravidla a spočítaly berušce všechny její tečky. Vše bylo provázeno zpěvěm, cvičením a tancem.

V úterý 16.4. čekal přeškoláky program Jak Kůra sežral Česko. Jednalo se o besedu se spisovatelkou na ekologické téma, od 9:00 se týká předškoláků ze třídy hudební a přírodní, od 10:00 ze třídy sportovní a Rolnička.

Ve čtvrtek 18.4. k nám do MŠ přijeli na návštěvu senioři z DS Manželů Curieových. Děti v jednotlivých třídách měly pod vedením paní učitelek pro babičky a dědečky připraven program v podobě aktivit jako je tvoření, zpívání, hry, aj.

V pondělí 22.4. se konal program Den Země na Karlově náměstí. Zúčastnili se ho předškoláci ze všech tříd, neodradilo nás ani chladnější počasí, tam i zpět se šlo pěšky.

V pátek 26.4. pak předškoláky čekala další akce, a to návštěva Dopravního hřiště v Borovině. Na dopravním hřišti děti čekal program včetně jízdy na kolech nebo koloběžkách.

Během dubna se děti z MŠ se svými učitelkami a asistentkami připojily při příležitosti Dne Země k ochraně přírody formou úklidu ("Ukliďmě Česko") - s ochrannými rukavicemi sbíraly odpadky poházené v okolí MŠ - vlastními silami tak pomohly v udržování čistého životního prostředí, a hlavně si vyprávěním o problematice uvědomily, jak je pro nás naše Země důležitá.