Akce duben 2023

V úterý 4.4. předškolní děti navštívily svoje starší kamarády - školáky z 1. tříd v ZŠ Horka-Domky.

13.4. nás čekalo představení v MŠ - "Kouzelný výlet", na který nás vzal pan Milan Řezníček. Jednalo se o zábavnou show kabaretního typu, která byla pro děti velmi poutavá, humorná, a pan Řezníček se svým kolegou je uměli jak rozveselit, tak zapojit a vtáhnout přímo do dění.

Fotbalová škola na nádvoří MŠ se opět uskutečnila 17.4. Tentokrát v rozdělení: od 9:30 předškoláci, od 10:30 zájemci z dětí střední věkové skupiny. Děti čekaly různé sportovní aktivity pod vedením trenérů fotbalu.

Na program "Poprvé v galerii" se do Galerie Franta na Karlově náměstí pěšky vypravily nakonec pouze děti ze sportovní třídy.

Protože nám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme, a chceme se podílet na úklidu okolí naší MŠ - účastnily se jednotlivé třídy v rámci pobytu venku sběru odpadků v okolí MŠ.

Ve čtvrtek 20.4. do MŠ dorazili senioři z DS Manželů Curieových, čekal je program na třídách (tvoření s dětmi, hry apod. - organizaci si zajistily paní učitelky v jednotlivých třídách).

V pátek 21.4. se starší děti z naší MŠ zúčastnily u příležitosti Dne Země programu na Karlově náměstí.

24.4. nás v MŠ čekal program vztahující se k ekologii - "Sférické kino". V nafukovací kupoli jsme se ocitli v podmořském světě - animovaná pohádka o životě v moři a problematice odpadů děti zaujala, následně se zapojily svými postřehy do povídání o tom, co viděly, a co se v příběhu událo.

Na Dopravní hřiště Borovina se starší děti z jednotlivých tříd v doprovodu svých učitelek vypravily ke konci měsíce - a to ve čtvrtek 27.4. (zejména předškoláci a na doplnění děti ze střední věkové skupiny). Jednalo se o naučný program spojený s jízdou na kolech, odrážedlech, koloběžkách, doplněný o stanoviště s informacemi o bezpečnosti v provozu.