Akce duben 2022

Akce duben 2022

V pondělí 4.4. děti ze třídy hudební a starší děti ze třídy sportovní navštívily Zookoutek v DDM. Prohlédly si živá zvířátka, dozvěděly se o nich nové věci, skládaly puzzle vyobrazující zvířátka, a jako odměnu dostaly omalovánku s motivem na dané téma. Výlet byl spojen i s pobytem venku v okolí Zookoutku v Třebíči - Borovině.

O týden později (11.4.) se starším dětem (a na doplnění zájemcům z mladší věkové skupiny) věnovali trenéři FOŠ u her a sportovních aktivit souvisejících s fotbalem, zábavný trénink probíhal na nádvoří MŠ.

Na úterý 12.4. bylo naplánováno vystoupení kouzelníka Valdiniho, který k nám dorazil se svojí partnerkou a spoustou zajímavých triků a kouzel včetně toho, při kterém mezi děti zavítal i živý králíček.

Na konci dubna se některé děti (zejména starší děti předškolního věku, a jen v některých třídách na doplnění počtu i mladší děti) zúčastnily akce na Dětském dopravním hřišti v Borovině. Jelo se autobusem, děti musely mít kromě vhodné sportovní obuvi a oblečení také cyklistickou přilbu, protože měly možnost zajezdit si na kole, koloběžce nebo odrážedle, a kromě toho se vystřídaly v doprovodu svých učitelek na stanovištích zaměřených na informace o bezpečnosti, dostávaly razítka, a na závěr také jako odměnu oplatek. Pro třídu přírodní spolu s třídou sportovní byl pro tuto akci zvolen termín 28.4, děti ze třídy hudební a tř. Rolnička jely společně 29.4.

Přírodní třída si v dubnu užila ještě výlet přeložený kvůli počasí z předchozího měsíce - a to na Kozí spolek (v Poušově).