Akce duben 2021

V měsíci dubnu, kdy se po celorepublikovém uzavření mateřských škol z důvodu pandemie Covid-19, mohly do svých tříd opět vrátit alespoň předškoláci, snažily se jejich paní učitelky o zpestření programu nějakou zajímavou aktivitou. Třída Zvoneček ještě v provozu být nemohla, v ostatních třídách jsme si na konci měsíce užívali v různé podobě čarodějnické veselí. Čaroděnický rej jako obdoba karnevalu probíhal na třídě hudební, kde se děti předvedly ve svých převlecích přehlídkou, zakouzlily také své zaříkadlo na připravené hudební nástroje, užily si hry i pohoštění. Vycházka byla spojena s tvořením košťátek v lesíku, děti si je pak v případě zájmu mohly odpoledne odnést domů.

Velice zajímavé aktivity se v tomto měsíci odehrály také ve třídě přírodní, kde kromě pozorování líhnutí motýlů, mohly děti obdivovat efektní přírodovědně zaměřené pokusy - barvičky na talíři...