Akce červen 2021

V úterý 1.6. jsme s dětmi v jednotlivých třídách slavili jejich svátek - MDD, a to formou veselí a her, připraveny pro ně byla i zmrzlina a další dobroty.

Ve středu 2.6. pokračoval program od Malé technické univerzity (navazoval na výukový program z předchozího měsíce), jednalo se o tématický celek Malý stavitel města (postupně pro třídy přírodní, hudební a Rolnička.

Čtvrtkem 3.6. byly zahájeny malé výlety ke konci školního roku - třída hudební se vypravila na Zámek Třebíč, kde pro děti byl zajištěn zajímavý program s názvem "Život na zámku". Pro třídu sportovní pak byl stejný program připraven na úterý 8.6., pro třídu přírodní 9.6., a třídu Rolnička na 10.6.

Ve čtvrtek 3.6. začaly i návštěvy zookoutku v Pokojovicích, kde byli k vidění nejen oblíbení oslíci, kteří jsou vždy hlavní atrakcí, protože děti se na nich mohou dle zájmu povozit, ale i spoustu dalších zvířátek. Jako první se do Pokojovic vypravila třída přírodní. Další třídy pak za zvířátky vyrazily v následujících týdnech - 16.6. Zvoneček, 17.6. třída sportovní, 24.6. třída hudební. S sebou jsme zvířátkům vezli i něco na přilepšenou - děkujeme všem dětem a rodičům za přinesené dobrůtky pro zvířata, které jsme s radostí odevzdali zaměstnancům zookoutku.

Pro třídu Rolnička naplánovaly paní učitelky místo výletu do Pokojovic cestu na Zámek Budišov, kde je k vidění spouta zajímavých vycpanin zvířat.

Rozhodli jsme se také využít možnost návštěvy zábavního centra pro děti - Labyrint, kde si radovánky a zábavu užily nejdříve děti ze třídy hudební a sportovní ve čtvrtek 10.6., a 18. 6. pak děti ze tříd Rolnička a přírodní.

Během měsíce června se také uskutečnilo sportování pořádané zástupci Fotbalové školy - zejména pro předškoláky, ale i případné zájemce z řad mladších dětí, vše zajištěno na zahradě a v atriu MŠ.

V neposlední řadě děti z naší MŠ čekal ještě jeden typ akce - a to Preventivní programy s Městskou policií ve dnech 21. a 22.6. (v pondělí třída hudební a přírodní, v úterý sportovní a Rolnička od 9:00.

K samotnému konci školního roku jsme se také slavnostně loučili se všemi předškoláky, kteří od září nastupují do školy (ve všech třídách kromě třídy Zvoneček, která je jen pro mladší děti), a to pasováním předškoláků na školáky.