Digitální kompetence - pořízení pomůcek

MŠ "Čtyřlístek" Třebíč získala z Národního plánu obnovy příspěvek ve výši 86 400 Kč na nákup a pořízení učebních pomůcek pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí dětí v předškolním věku.

Nově dětem nabízíme využití mobilního 3PANELU, který je vhodný pro rozvoj mnoha dovedností dětí, včetně rozvoje gramotnosti matematické i čtenářské, a také díky této pomůcce můžeme s využitím vhodných aplikací nebo odkazů u dětí podporovat logické a kritické myšlení.

Pomůcka se nachází v přírodní třídě, poměrně snadno dostupná je pro využití ve třídě hudební (je mobilní), pro děti z ostatních tříd je ale k příležitostnému využití též dostupná (třídní učitelky mohou zajistit návštěvu přírodní třídy za účelem využití panelu).

Dále byly z příspěvku zakoupeny robotické hračky v podobě zvířátek, jsou vhodné i pro menší děti, slouží k přirozenému seznamování dětí se základy programování, a k postupnému rozvoji logického myšlení.

Věříme, že nové pomůcky vhodně doplní předškolní vzdělávání v naší mateřské škole. Projekt je financován Evropskou unií.