Akce květen 2024

Ve čtvrtek 16.5. se pro děti a jejich rodinné příslušníky konala velká akce - oslava 50. výročí MŠ "Čtyřlístek". Zahájena byla v 15:00 společnou písní, představením tříd a přednesením přání do dalších let, následovala zábavná taneční šou Milana Řezníčka, kouzelnické představení, a poté volný program se stanovišti partnerských organizací. Pro všechny bylo připraveno i pohoštění ze školní kuchyně. U třídy Rolnička si mohly děti tvořit na památku čtyřlístek technikou pískování.

Den otevřených dveří u příležitosti oslav 50. výročí s možností prohlídky tříd i kronik a fotografií, včetně prezentace na interaktivní tabuli nebo 3panelu se pak konal v sobotu 18.5. od 9:00 do 12:00.

V pondělí 20.5. se starší děti ze všech tříd vypravili do ZŠ Horka-Domky na Václavské divadélko, tedy divadelní představení školáků.

V květnu začaly také výlety jednotlivých tříd do ZOO koutku v Pokojovicích. Děti zde měly možnost povozit se na oslících, ostatní třídy pak čeká tato cesta během června. V úterý 21.5. na tento výlet jela třída sportovní, o týden později 28.5. se stejného výletu zúčastnila třída Zvoneček, a v závěru měsíce ve čtvrtek 30.5. třída hudební. Kromě oslíků děti viděly i hospodářství a další zde chovaná zvířátka. Díky štědrosti dětí a rodičů, jsme také přispěli přivezením dárečků - dobrůtek pro zvířátka.

Ve čtvrtek 23.5. se starší děti vypravily autobusem do DS Manželů Curieových, kde při příležitosti návštěvy babiček a dědečků z domova, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, čekala všechny účastníky Pohádková cesta s plněním zábavných i naučných úkolů. V závěru byly děti obdarovány drobnými odměnami.

24.5. se měly děti zúčastnit sportovnání na nádvoří a zahradě MŠ pod vedením trenérů FOŠ (rozdělení podle věku - mladší děti možnost tréninku od 9:30, starší pak od 10:30). Pro nepřízeň počasí, kdy začalo pršet, stihly část tréninku pouze mladší děti, sportování předškoláků muselo být odvoláno.

V pondělí 27.5. proběhlo v MŠ společné fotografování tříd.