Vítejte na stránkách mateřské školy „Čtyřlístek“ Třebíč

MŠ „Čtyřlístek“ Třebíč se nachází uprostřed prvního městského sídliště, v klidné části Horka Domky. Mateřská škola je obklopena velkou zahradou plnou zeleně, která dětem poskytuje všestranné využití pro hry a sportovní aktivity. Dětem nabízíme pět smíšených tříd, které se liší svým zaměřením. Podpořit tak můžete výtvarný, hudební nebo sportovní talent dětí nebo jejich zájem o přírodu. Třída Rolnička poskytuje preventivně-zdravotní péči pod vedením vysokoškolsky vzdělané fyzioterapeutky. Tento speciální program je individuálně a dle přání rodičů poskytován i dětem z ostatních tříd.

Práci s dětmi milujeme a děláme všechno proto, aby se vaše děti u nás cítily dobře.

Ing. Renata Špačková, ředitelka školy

Podporujeme rozmanité zájmy všech dětí

Zvolte si zaměření třídy

Co bylo
Akce leden + únor 2024

V lednu neproběhla žádná plánovaná akce, pouze se konaly sportovní aktivity v tělocvičně Sportovního centra, jak máme již zavedeno, a to každou středu dle rozpisu tříd. Informace jsou podávány třídními učitelkami.

V měsíci únoru se v úterý 27.2. v MŠ konalo zábavné představení Milana Řezníčka - s názvem Kouzelný vlak. Zábavná show děti opět nadchla, a na modrátora pana Řezníčka se budeme opět těšit, a to tentokrát již brzy (při oslavách 50. výročí MŠ "Čtyřlístek" v květnu).

Co bude
Akce březen 2024

Ve středu 13.3. některé starší děti ze třídy hudební a Rolnička navštíví Základní uměleckou školu (po domluvě ty děti, které nenavštěvují kurzy plavání ve stejném termínu - organizace bude upřesněna třídními učitelkami, počítá se s dřívější svačinou v 8:00). Do ZUŠ se pojede autobusem, zpět půjdeme pěšky.

V pátek 22.3. se pro všechny děti uskuteční divadlo v MŠ - Kašpárkovo dobrodružství - čeká nás pohádka s velkými loutkami. Od 9:00 pro třídy sportovní a přírodní, od 10:00 Zvoneček, Rolnička, a třídu hudební.

I nadále pokračují návštěvy tělocvičny (zrcadlového sálu) ve Sportovním centru Třebíč podle rozpisu, který mají k dispozici učitelky na jednotlivých třídách (organizační změny dle situace vyhrazeny).

Akce prosinec 2023

V úterý 5.12. nás v jednotlivých třídách navštívil Mikuláš se svojí družinou - andělem a čerticí. O dětech věděl spoustu věcí, některým poradil, v čem by ještě do příštího roku mohly udělat pokrok, většinu dětí ale jen a jen chválil, a vše dobře dopadlo - mikulášským balíčkem obdaroval úplně všechny.

Ve středu 6.12. nás přijel pobavit svým Pirátským vystoupením pan žonglér Milan Ošmera - třídy sportovní a Rolnička se účastnily představení od 9:15, pro hudební a přírodní třídu proběhlo od 10:15.

Čtvrtek 7.12. se předškoláci ze všech tříd vypravily zdobit vánoční stromeček na Karlovo nám. (vzhledem k chladnému počasí se oproti původnímu plánu cesta tam uskutečnila jízdou autobusem, nazpět do MŠ se šlo pěšky). Ozdobené vánoční stromečky dětí z mateřských škol jsou na náměstí k vidění až do 2.1.2024.

Vánoční koncert se seniory z DS Manželů Curieových se letos v MŠ uskutečnil 12.12. Babičkám a dědečkům jsme při této příležitosti předali ve školce vytvořená přáníčka, a také dárečky, které se v rámci sbírky s pomocí vás rodičů podařilo nashromáždit. Dárků se vybralo opravdu hodně, všem, co se zapojily do sbírky děkujeme, v DS žije velký počet seniorů a věříme, že jim tyto pozornosti zpříjemní Vánoce. Vánoční písně a koledy si děti zazpívaly společně se 3 babičkami a 1 dědečekem, které na cestě k nám do školky, i při zpěvu doprovodily jejich ošetřovatelky (i hrou na hudební nástroje). Nejstarší a nejmladší generace tak společně strávila příjemné adventní dopoledne.

Slavnostní vánoční oběd na třídách proběhl v úterý 19.12. Děti si vychutnaly obalovanou rybu s vlnkami - měli možnost tak při této slavnostní příležitosti stolovat se svými učitelkami a asistentkami, popřáli jsme si vzájemně krásné svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku, a užili jsme si příjemnou atmosféru blížících se Vánoc.

Předvánoční čas nám předposlední den, tedy ve čtvrtek 21.12., zpříjemnila Vánoční pohádka - divadélko v MŠ. Pohádkou nás sice z větší části provázel čert, ale svými prapodivnými kousky a vyjadřováním většinu dětí rozesmál, a měly možnost slyšet zase jiné písničky než dosud.

Některé třídy ještě v adventním čase zvládly i návštěvu slaměného Betlému na Jejkově s plněním připravených úkolů, na program si vypravily jednotlivé třídy individuálně dle zamluvených termínů, a také v závislosti na počasí.

V adventním čase se děti snažily přinést radost i svým rodičům, kdy pod vedením třídních učitelek bylo připraveno buď tvoření, anebo i  hudební prográmky na třídách, proběhla i divadélka pro kamarády z jiných tříd, tedy přirozená spolupráce v rámci MŠ. Radost v dětských očích byla samozřejmě patrná i při nadílce v každé z našich pěti tříd, kdy Ježíšek dětem do školky nadělil nové hračky.

MŠ otevřená všem

Název projektu: MŠ otevřená všem

Registrační číslo: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003078.

Název operačního programu: Operační program Jan Amos Komenský (OP JAK).

Dotace v rámci OP JAK – Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ.

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT ČR).

Doba realizace: leden 2023 – prosinec 2024.

Anotace projektu:

Projekt je zaměřen na zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti vzdělávání.

Cílem projektu je zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání včetně usnadňování vzdělávací mobility znevýhodněných skupin.

Škola získá příspěvek na personální podporu formou školního asistenta, jehož pomoc bude směřována na vzdělávání ve třídě Zvoneček (vzdělávání dvouletých dětí). Dále se bude jednat o využití na podporu dalšího vzdělávání pedagogických zaměstnanců a inovace v předškolním vzdělávání.

Projekt ve výši 653 850 Kč je financován z 85 % z prostředků EU (Evropské strukturální fondy – ESF) a z 15 % ze státního rozpočtu. Poskytovatelem dotace je MŠMT ČR.